Tarayıcınız artık desteklenmiyor.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamanız için Chrome, Firefox veya Microsoft Edge gibi tarayıcıların güncel versiyonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

İade Bilgileri

İnternet sitemizden satın aldığınız ürünlerin iade veya iptal işlemlerini kolay ve rahat bir şekilde, Hesabım/Siparişlerim bölümünden ilgili siparişi seçerek yapabilirsiniz.

Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz; bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

İnternet sitemizden satın aldığınız ürünleri, Mağazalarımız veya Anlaşmalı Kargo firması aracılığıyla iade işlemi için firmamıza ulaştırabilirsiniz.

Abiye ve aksesuar ürünlerinde hiçbir şekilde iade kabul edilmemektedir.

Mağazada Değişim ve İade :

Satın aldığınız ürünleri yasal iade süreleri içerisinde, mağazalarımızdan değiştirebilirsiniz. Bu işlemler için ürünlerin hasarsız ve tüm aksesuarları eksiksiz biçimde olmalıdır.

Ürün iadesi veya değişimi için Ürün ile birlikte Ürün Faturasının da mağazamıza teslim edilmesi gerekmektedir.

Faturasız iade veya değişim yapılmamaktadır.

Mağazada yapılan değişimleriniz Faik Sönmez mağaza yetkilisi tarafından incelenir ve yukarıdaki şartlara uygun ise süreç başlatılır.

Kampanyalı ürünlerin iadesinde kampanyaya dahil olan tüm ürünlerin birlikte iade edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iade işlemi yapılamamaktadır.

Havale ile gerçekleşen siparişler, mağazaya iade edildiğinde, mağazalarımızdan para iadesi yapılmamaktadır. Bu durumda, merkez ofisimiz tarafından müşterilerimizin banka hesabına Havale/EFT yapılarak para iadesi işlemi yapılmaktadır.

Havale/EFT iadeleri (üç) 3 iş günü içinde, Kredi Kartı iadeleri (yedi) 7 iş günü içinde yapılacaktır.

Bankanız, kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır ve bankanızın kredi kartı servisini aramanız gerekmektedir.

Mağazadan değişim işlemi, sadece Faik Sönmez mağazalarında yapılmaktadır. Bayi mağazalarında (İzmit Arastapark AVM, Marmaris Blueport AVM, Bodrum Oasis AVM) ve diğer satış noktalarında değişim ve iade işlemi kabul edilmemektedir.

Kargo Firması Aracılığı İle Ücretsiz İade :

İade işlemleri için fatura üzerinde adresini belirttiğimiz firma merkezimize gönderilecek ürünlerin, MNG KARGO veya YURTİÇİ KARGO şubelerine, FAİK SÖNMEZ TEKSTİL SAN. ve TİC. A.Ş. (MNG MÜŞTERİ KODU : 206692488 - YURTİÇİ KARGO MÜŞTERİ KODU : 463809152 ) ünvanı ile gönderilmesi gerekmektedir.


Aksi durumlarda gönderdiğiniz paketler firmamız tarafından teslim alınmayacak ve kargo firması, paketi tüm kargo masraflarını göndericiye fatura ederek geri gönderecektir.

Farklı ünvan veya müşteri kodu dışında gönderilecek paketler ve doğacak masraflar firmamızın sorumluluğunda değildir.

Önemli Uyarı :

MNG Kargo ve Yurtiçi Kargo firması dışında yapılan gönderilerin ücretleri göndericiye aittir ve ücreti ödenmeyen kargolar, firmamızca teslim alınmamaktadır.

Kargo firmasına; alıcı adının FAİK SÖNMEZ TEKSTİL SAN. ve TİC. A.Ş. (MNG MÜŞTERİ KODU : 206692488 -  YURTİÇİ KARGO MÜŞTERİ KODU : 463809152 ) ve ödemesinin karşı ödemeli olacağı bilgisi verilmeli, kargo ücreti ödenmemelidir.

Kargo firması sizden kargo ücreti istediği takdirde paketi kargoya teslim etmeyiniz ve müşteri hizmetlerimiz ile irtibat kurunuz.

Bu tip durumlarda kargo ücreti ödendiği takdirde kargo bedeli iadesi yapılamamaktadır.

ÜRÜN İADE İŞLEMLERİNDE ÜRÜN İLE BİRLİKTE ÜRÜN FATURASININ DA FİRMAMIZA GÖNDERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

İLGİLİ YASALAR GEREĞİ FATURASIZ İADE İŞLEMİ YAPILMAMAKTADIR.

Almış olduğunuz ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden//bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren otuz (30) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz.

Ürünü, ürün faturasının alt kısmında yer alan iade formunu doldurarak iade ediniz.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri, teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz.

Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturularak ürünü teslim almayınız.

Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün firmamıza ulaştığı andan itibaren "iade şartlarına uygun ise" on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir.

Havale/EFT iadeleri (üç) 3 iş günü içinde, Kredi Kartı iadeleri (yedi) 7 iş günü içinde yapılacaktır.

Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir.

Bu durumda firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır ve bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir.

Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale/EFT yaptığınız bankanıza iade edilmektedir.

Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

Yurt dışı gönderilerde gümrük kanunları nedeniyle iade kabul edilememektedir.